Bobyland Köpek Oteli ve Köpek Eğitim MerkeziTwitterFacebook
 
Haberler & Duyurular
Anadolu Ajans Haberler ve gazeteler

İZMİR (AA) - Halil Şahin - Ramazan Bayramı tatilinde ilgi gören oteller arasında köpek otelleri de yer aldı. Bayram tatilini memleketinde ya da tatil yörelerinde geçirecek köpek sahipleri, sevimli dostlarını tatil süresince köpek otellerine emanet etmeyi tercih etti. Tüm odalarını bir ay önceden dolduran İzmir'deki köpek oteli, bayram boyunca yüzde 100 doluluk oranıyla çalışacak.

Bayramı evlerinden uzak geçirecek birçok kişi, ulaşım ve konaklama sorunu nedeniyle evcil hayvanlarını yanına alamayacak. Bayramı tatil olarak değerlendirecek vatandaşlar otelleri doldururken, sahip olduğu köpekler de her ihtiyaçları düşünülerek yapılmış otellerde kalacak. 

İzmir'deki köpek oteli, misafirlerine konforlu bir konaklama sağlıyor. Yaklaşık 10 dönüm arazide 24 bungalov odayla hizmet veren otelde köpeklerin ırklarına göre farklı büyüklüklerde odalar bulunuyor. Terrier gibi küçük ırklar 6 metrekarelik odalarda kalırken, Danua gibi büyük ırklara ise 8 metrekarelik odalar veriliyor.

- Kameralı süit odalara talep daha fazla

Otelde kendisi tatildeyken köpeğini özleyen, onun ne yaptığını merak eden köpek severler düşünülerek hazırlanmış süit odalar da var. Bu odalara kurulan kamera sistemi, sevimli dostunu otele emanet hayvan sahiplerine internet bağlantısı olan akıllı telefondan bile köpeklerini takip etme imkanı sunuyor.  Birçok otel müşterisinin köpeğinin nasıl bakıldığını takip etmek için bu odaları talep ettiği kaydedildi.

Oteldeki tüm odalarda ısı yalıtımı ve klimalı bulunuyor. Oda sıcaklığı hayvanların en rahat edeceği 21 derecede tutuluyor. Köpeklerin kendilerini evde hissetmelerinin sağlamak için, sahiplerinden teslimat sırasında oyuncakları, örtüleri, yatakları, su kapları isteniyor.

- Her köpek bu otelde kalamıyor

Köpek oteli, otelim tüm misafirlerini düşünerek her köpeği otele almıyor. Köpeğin bu otelde kalabilmesi için tüm aşılarının tam olması gerekiyor. Köpek sahiplerinin, aşıların tam olduğunu göstermek için karnelerini de yanında getirmesi gerekiyor.

Köpek oteli işletmecisi Bahadır Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birçok ulaşım aracının ve otelin evcil hayvanları kabul etmediğini, bayramı evlerinden uzakta geçirmek isteyen köpek sahipleri için durumun ciddi soruna dönüştüğünü söyledi. Otelin hayvan severlerin gözleri arkada kalmayacak şekilde, gönül rahatlığıyla tatil yapması için hizmet verdiğini kaydeden Karabulut, Ramazan Bayramı sebebiyle yoğun talep aldıklarını belirtti.

Karabulut, bayramdan bir ay önce rezervasyonların yapıldığını vurgulayarak, "Bayram boyunca tam dolulukta çalışacağız" dedi.

Otele gelen bir köpeğin önce alerjik durumu, beslenme programı, tuvalet eğitimi, ilaç ya da vitamin kullanım durumu gibi özelliklerini öğrendiklerini ifade eden Karabulut, köpeklerin kaldığı sürece günde en az 2 defa gezinti alanına çıkarıldığını, oyun saatlerinde onların keyif aldığı oyunların oynatıldığını, ayrıca taranıp pudralandıklarını anlattı.

Bayram tatilini Antalya'da geçirecek olan Bahar Kış da daha önce il dışına çıktığı zamanlarda köpeğini kız kardeşine ya da komşusuna bırakmak zorunda kaldığını, ancak onların da işi çıktığında köpeğin bakımının aksadığını ifade etti. Otele gönül rahatlığıyla bıraktığını belirten Kış, kameralı odayı tercih ettiğini, böylece köpeği Neo'yu izleme şansı bulacağını kaydetti.

Otelin oda fiyatları ise özelliklerine göre değişiyor. Küçük odalarda geceliği 30 liradan, büyük odalarda geceliği 40 liradan konaklanıyor. Kameralı süitlerin fiyatı ise 60 lira. 

Tasarım & Uygulama : RF