Bobyland Köpek Oteli ve Köpek Eğitim MerkeziTwitterFacebook
 
Köpek Eğitimi
İtaat Eğitiminin Önemi

Temel itaat eğitimi köpeklerin öğrenmesi gereken temel komutlardır; yani otur, yat, bekle, aferin, hayır, bırak vs. yani köpeğinizin temel komutları öğrenmesi ve bu komutları uygulamasıdır. Bu komutlar dışarıdan basit bir komut olarak görülse de bu komutlar köpekler için olmazsa olmazdır.

Bir köpeğin lideri olmak için itaat eğitimi çok önemlidir. Köpeklerde liderlik konusu gerçekten çok önemli hususlardan birisidir çünkü köpekler sürü içgüdüsü içinde yaşamaktadır ve sürü içerisinde yaşayan hayvanlar liderlerini bulamazlarsa kendileri lider olmaya çalışırlar. Köpekte lider olursa gerçekten söz ve laf dinlemeyen yaramaz haylaz bir çocuğa dönerler, istediğini size yaptırır ve bunu yaptırmak için elinden geleni yaparlar. Köpeğinizin liderlik konusunda soracağınız her türlü soruyu bizlere sorabilir, profesyonel köpek eğitmeninden yardım alabilirsiniz.

Bizim eğitmenimiz sayın Ersel Yaman Yıldırım'dır. Kendisine her konuyla ilgili soru sorabilirsiniz. Bizlerin eğitim metodu pozitif eğitim yani mama ile ödüllendirme ve cliker kullanımı ile eğitim veriyoruz. pozitif eğitim şu anda dünyada en çok kullanılan metotlardan birisidir. Birazcık uğraştırıcıdır ama sonucu mükemmeldir hem köpek sahibi mutludur hem köpeğiniz mutludur. Otur ödül yat ödül her komudu ödülle veriyoruz. Köpeğinize 2 aylıkken eğitim vermeye başlıyoruz. 2 Adet itaat snıfımız vardır.

 

1.Sınıf: Yavru köpek eğitim sınıfı (pupy class)

2.Sınıf: Yetişkin ve genç köpek eğitim sınıfı (adult class)

 

1. Sınıfımız olan pupy class eğitim sınıfı yani yavru köpek eğitim sınıfımız köpeğiniz 2 aylıkken başlar bu eğitim en önemli eğitimlerden birisidir çünkü köpek her şeyi öğrenmek için elinden geleni yapar ve biz köpeğinizi sizlerin istediği gibi akıllı uslu bir köpek yaparız .Pupy sınıf bizim için en önemli sınıflardan birisidir. Köpeğiniz daha baskı altında kalmadan mutlu bir şekilde sizlere ayak uydurmasını sağlarız. Bunula beraber hem köpek sahibini bilgilendiririz hem de köpeğinizi eğitiriz. Bu sınıf en önemlilerinden birisidir, köpeğiniz için lütfen daha köpek alır almaz bu sınıfa başvurunuz. Köpeğiniz hangi mamayla beslenecek, nasıl egzersiz yapacak, her konuda detaylı bilgiyi öğrenebiliyorsunuz. Köpeğinizin bakımı, sağlığı ve beslenmesi konusunda, tuvalet konusunda, spor ve egzersiz konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. Pupy classta köpeğinizin öğrendikleri aşağı da belirtilmiştir.

 

1- Yavru köpeklerin bakımı

2- Yavru köpeklerin beslenmesi

3 - Yavru köpeklerin egzersiz ihtiyacı ( günde kaç defa gezecek )

5 - Yavru köpeklerin sağlığı

6- Otur komutu

7- Yat komutu

8- Bekle komutu

9- Aferin ve hayır

10 - Oyun ( at - getir vb.)

11 - Köpeklerin tasmaya alışması ve tasmayla düzgün yürüyüş

12 - Yavru köpeklerin tuvalet eğitimi

13- Köpeklerde Ödül kullanımı

14- Köpeklerde clicker kullanımı

ve bunun gibi bir çok komut öğreniyor köpeğiniz.

 

2 . Sınıfımız yetişkin ve genç köpek eğitim sınıfıdır. Bu eğitim için köpeğinizin 6 aylık ve daha büyük olması gerekiyor. Bu eğitim metodumuzu temel itaat eğitimi kısmında ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

 

Sorularınız için bizlere mail atabilirsiniz en kısa zaman içerinde geri dönüş sağlanacaktır.
Tasarım & Uygulama : RF